Listopad 2009

Síla lidskosti

26. listopadu 2009 v 19:29 | *yesterday* |  SLEPICE NEBO VEJCE?
Určitě Vám to jméno něco říká, a jestli ne, nevím jak se to mohlo stát, ale určitě to napravím. Sir Nicolas Winton je nyní 100 letý pán, který před druhou světovou válkou zachránil 669 nejen židovských dětí tím, že zařídil několik vlaků, které je trasportovali do Anglie kde dostali šanci začít nový život. V tehdejím Československu by je skoro jistě čekala smrt.

Energy song

24. listopadu 2009 v 18:10 | *yesterday* |  Filmy, lidé, muzika

Je spousta druhů písniček. O lásce, depresivní, melancholický, naštvaný, veselý, bez smyslu, ...
Myslím, ale že vt omhle počasí je nejvíc potřeba pozitivních písnček. Takovejch nikdy enní dost, ale stejně se tu s váma chci podělit o ty co znám a poprosit vás o další typy.

Coldplay - Viva la Vida
první písnička na tohle téma, která mě napadne :)

17. listopad

19. listopadu 2009 v 19:03 | *yesterday*
Přišlo mi dobře se tady nějak vyjádřit k tomu co se okolo nás poslední týden (nebo spíš 20 let?) děje.

Zachytila jsem spoustu oslav, ale osobně jsem zúčastnila jen virtuální svíčky na Faceboku a naší školní akce. Celkem mě překvapilo jak je nejmenované gymnázium ve městě L najednou populární..


George Harrison

2. listopadu 2009 v 17:57 | *yesterday* |  Filmy, lidé, muzika
Musím se přiznat, že narodit se v době Beatles, byla bych nejspíš jedna ta fanynka co běká za vlakem a řve na koncertech, ikdyž.. Nejsem si jistá, možná, že to co se mi na nich líbí je právě v tom kouzlu 60. let a pocitu, že moje babička je mohla vidět naživo, ale mě už se to nepovede.. Jak jste asi poznali podle nadpisu mám slabost pro Goerge. Všude se označuje The Quiet One, nejspíš je to pravda.. Mám tu dvě ukázky na kterých zpívá, jedna z éry Beatles druhá pozdější. Musím se přiznat, že jsem netušila, že Got my mind set on you je od George a ani se mi tak na první pohled nelíbila, až po několika poslších jsem jí zkousla. Pořád je pro mě vedoucí I am happy just to dance with you.